Pamiątki z Egiptu

Teraz temat, który zaintryguje głównie wszystkie dziewczyny  udające się do Egiptu – zakupy. Poczynając od waluty, jest nią funt egipski. Ci, którzy liczyli na możliwość transakcji w dolarach, nie zawiodą się. Dodam, że rola kart bankomatowych, niedawno sporadycznie wykorzystywanych, obecnie się zwiększyła.
Co do produktów spożywczych, to można je nabyć bez kłopotu na różnego rodzaju ulicznych targach. W każdej dzielnicy jest przynajmniej jeden. Kramów z gadżetami w Egipcie jest przeważnie dosyć dużo, ale lepiej uważać na produkty słabej jakości, jak lampki w kształcie głowy Nefertete. Z kolei wyroby jedwabne są naprawdę najlepszej jakości, tak samo jak ozdoby, które można kupić po niskich cenach, bo prawie bez żadnego dodatku za robociznę. Bardzo ładne rękodzieło najlepiej zakupić w galerii Khan Misr Touloun w Kairze, znajdującej się nieopodal wyjścia z meczetu Ibn Tuluna. Oryginalne wyroby z mosiądzu i miedzi, takie jak talerze, sztućce i wazy, można kupić na targu Souq an-Nahassin obok Sharia Muizz li-Din Allah.
Wiadome jest, że z wczasów każdy przywozi jakąś pamiątkę, coś unikalnego , co kojarzy mu się z wakacjami i czasem błogiego leniuchowania. Ale jeśli wybieramy się na spacer po kolorowym i zatłoczonym egipskim targowisku musimy pamiętać o dwóch sprawach – wielkości naszych toreb i dopłacie za nadbagaż na terminalu w Egipcie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólna i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.