Egipt

Egipt jest jednym z najstarszych państw na Ziemi. Obecnie jest bardzo popularnym miejscem spędzania wakacji przez osób z Unii Europejskiej. Nie należy się temu dziwić, dlatego, że zaplecze turystyczne w Egipcie zostało rozbudowane perfekcyjnie. W takiej miejscowości jak np. Sharm el Shejk jest położony kurort obok kurortu. Całe miasto zostało w praktyce podporządkowane potrzebom turystów. Na całe szczęście nie cały Egipt jest tak zurbanizowany.
dobry adwokat łódź
W bardziej odludnych obszarach możemy zobaczyć prawdziwy, nieskalany starożytny kraj. Wystarczy oddalić się od nadmorskich miejscowości zatłoczonych przez wczasowiczów. Śladów przeszłości w tym państwie nie brakuje. Oprócz wszystkim znanych i zatłoczonych piramid, można zwiedzić mniej popularne świątynie i pomniki, usytuowane w całym Egipcie. Wart zobaczenia jest chociażby Luxor w okolicy, którego są położone grobowce władców ukryte głęboko w skałach oraz liczne posągi małych sfinksów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Egipt

  1. avatar agent pisze:

    Blog o Egipcie? Inspirowany Egiptem? Jakieś wprowadzenie małe by się przydało.

  2. avatar egipt pisze:

    ladnie sie zapowiada ta strona ale na razie nie jest wiele, jestem fanem stron o Egipcie i bardzo chcem tam pojechac latem. Kuba!